עמק לוד עמק לוד עמק לוד
ערוץ הyoutube של המועצה
גודל פונט גודל פונט גודל פונט
תוכן

חימום בתנורי עץ ביתיים

תאריך: 08/01/2015
תוכן:

 

בשנים האחרונות חלה עליה בשימוש בתנורים המוזנים בעץ לחימום בתים פרטיים, במקום אמצעי חימום אחרים. עליית מחירי הדלק והחשמל היא בין הגורמים להעדפת השימוש בעץ.

החימום בעץ עלול לגרום למפגעי ריח לשכנים, על מנת להימנע ממפגע להלן מספר הנחיות :

 

מיקום התנור והארובה: יש למקם את התנור כך שהארובה תהיה מרוחקת ככל האפשר מבתים סמוכים. במקומות בהם הבתים הקרובים בנויים במפלס גבוה יותר יש להתקין ארובה גבוהה יותר מאותם בתים.

 

יש להשתמש בעץ יבש בלבד: עצים רטובים ועצים המכילים שרף גורמים לעשן רב ולמפגע ריח בסביבות הבית.

 

יש לשרוף  עץ טבעי בלבד: אין לשרוף מוצרים המכילים דבקים, צבעים ותוספים ששרפתם עלולה לפלוט לאוויר מזהמים שונים. כמו כן אין לשרוף ניירות מודפסים וכמובן שאין לשרוף מוצרי פלסטיק וחומרים אחרים.

 

מקור העץ: העלייה בשימוש בעץ להסקה גורמת בצידה לעלייה בכריתה בלתי חוקית ובפגיעה חמורה ביערות ובשמורות הטבע.מומלץ לבדוק אצל הספק את מקור העץ ולא להתפתות לעסקות זולות ממקור בלתי אמין.

 

בטיחות: תנורי עץ מגיעים לטמפרטורות גבוהות במיוחד, ולכן יש להקפיד על בטיחות השימוש בהם. יש להקפיד שההתקנה של התנור תעשה ע"י בעל מקצוע מיומן וכן יש להרחיק  חפצים דליקים מהתנור והארובה. כמו כן מומלץ,  להחזיק באמצעי כיבוי אש כגון מטף.

 

התחשבות בשכנים : במקרים רבים גורם העשן מטרד לשכנים קרובים. מומלץ לברר מידי פעם עם השכנים האם העשן אינו מפריע להם ובמידת הצורך לבדוק האם ניתן להפחית את המפגע.